12.11.2019

Любимо рідну мову

Любимо рідну мову – Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №52 Миколаївської міської ради Миколаївської області

9 листопада, у день Преподобного Нестора-Літописця, ми відзначаємо День української писемності та мови. Цікаво і змістовно пройшов у початковій школі тиждень української писемності та мови, мета якого виховувати любов до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.

Протягом тижня на уроках української мови та літературного читання проводились інформаційні хвилинки, присвячені Дню української мови та писемності. Учні 1-2 класів люблять читати казки та із задоволенням намалювали ілюстрації до відомих українських казок і створили виставку малюнків «Казка до нас завітала…». Учні 3-4 класів взяли участь у конкурсі «Розважальний «Буквограй» - із букв одного слова складали анаграми. Переможцями стали: Олійник Єгор (4-А), Павленко Владислав (4-Б), Рибалко Сергій (3-А), Чеботарьова Анастасія (3-Б).

Цікаво пройшов квест «Покращуй свою грамотність». Учні поглибили й розширили свої знання про мову, поповнили словниковий запас, розвинули творчі й комунікативні здібності, пошукові вміння та навички. Найкращий результат показали: Сергєєв Єгор (4-А), Башлик Євген (4-Б), Назаренко Андрій (3-А), Возна Анастасія (3-Б).

У нашій школі стало вже доброю традицією відзначати День української писемності та мови написанням диктанту. Школярі 2 - 4 класів пишуть їх під диктовку класоводів. За результатами проведених диктантів, переможцями стали: Сергєєв Єгор (4 –А клас), Ашаров Богдан (4 - Б клас), Кочу Матвій (2-Аклас), Берест Дар’я (2-Б клас).

Завершальною ноткою святкування став флешмоб «Рідна мова». Класні кімнати сяяли не тільки дитячими усмішками, а й вишиванками, яскравими висловами про мову.

Толочко С. В., керівник методичного об єднання початкових класів