16.10.2019

Пізнавальна подорож п’ятикласників до Одеси

Одеса – це не просто місто. Це окрема планета. Це – Всесвіт. І саме тому ми можемо, як давні Колумби з Магеланами, йти не коротким, а цікавим шляхом. І дійти! І відкрити для себе нову планету – Одесу.

13 жовтня 2019 року учні 5 – А та 5 – Б класів разом з класними керівниками відвідали це легендарне місто, яке люди з любов’ю називають «Перлиною біля моря». Школярі мали змогу познайомитися з історією міста. Для багатьох п᾿ятикласників подібний вояж був уперше. Дорогою до Одеси діти не сумували, відгадували вікторини, розв’язували логічні завдання.Ця подорож надала школярам змогу поспілкуватися у неформальній обстановці. Ровесники здружилися ще більше. Дехто відкрився для однолітків невідомими раніше рисами характеру.

Починалась екскурсія з Музею цікавої науки, в якому зібрані найцікавіші і найнезвичайніші відкриття наукового світу. Весело, цікаво, а найголовніше – пізнавально і корисно провели час. Головне завдання відвідування музею – показати школярам все найцікавіше і дивовижне зі світу науки, стимулювати їх до отримання знань у повсякденному навчанні. Якщо в інших музеях до цінних експонатів не можна навіть доторкнутися, то у цьому закладі культури не тільки можна, а й обов'язково потрібно все потримати, перевірити і побачити, як народжуються чудеса прямо в руках.

Родзинкою міста залишаються Потьомкінські сходи, з яких відкривається неймовірна панорама на порт і море. А стародавніми вуличками можна блукати вічно. Яких тільки гарних будиночків не побачиш. Прогулюючись по вулиці Дерибасівській та Приморському бульвару, екскурсанти звернули увагу на цікаву й самобутню одеську архітектуру, яка, без сумніву, створює імідж колоритного південного міста Душею Одеси залишається Дерибасівська вулиця. Правду ж кажуть: «Не прогулявся Дерибасівською – не бачив Одеси». Ще одним визначним місцем по праву вважають Одеський Національний Академічний театр Опери та Балету. Зовнішній фасад настільки величний і розкішний, що складається враження, ніби будівля зійшла з якоїсь старовинної картинки. Діти залюбки любувалися Пасажем та одеськими фонтанами. Кожний, хто хоча б один раз побував тут, забирає у своєму серці частинку Одеси, сподіваючись коли-небудь повернутися в місто на березі найсинішого у світі Чорного моря.

Місто Одеса назавжди залишиться в пам’яті на численних фотографіях та відео екскурсантів. Увечері ми сіли в автобус і втомлені, але щасливі, з купою приємних вражень відправилися додому. Неймовірно провели вихідні та пізнали для себе багато нового.

Крісанова Т. В., Гутовська Т. В., класні керівники 5-х класів