11.11.2019

Святкові традиції в День української писемности та мови

Святкові традиції в День української писемности та мови – Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №52 Миколаївської міської ради Миколаївської області

Традиційно останній місяць осені – час святкового вшанування української мови, оскільки 9 листопада усі прихильники державної мови відзначають День української писемности й мови.

Українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава. Для того, щоб розширити знання про красу і багатство української мови, пробудити почуття національної гідности, виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, у нашій школі було проведено низку заходів.

На годині класного керівника учні мали можливість переглянути мультимедійні презентації та відеоролики « З витоків української писемности», «Світлиця слова у безмежжі часу», « Ну що б здавалося слова…», «Розвиток української мови» та ін.

Для учнів шостих класів було проведено майстер-клас зі створення лепбуку "День української писемности". Шестикласники з великим зацікавленням виготовляли багатофункціональну папку - складанку, що містить кишені, віконечка, ширмочки, дверцята та інші види комірок для різноманітного пізнавального матеріалу про мову, проявляли свої творчі здібності. Не менш цікаво пройшов для них мовознавчий турнір "Знаю українську!", під час якого учні продемонстрували хороший рівень знань з української мови. Вони з азартом відповідали на запитання, розгадували кросворд, ребуси.

За молодим поколінням - майбутнє нашої держави. І вже сьогодні воно свідомо має ставиться до питання збереження рідної мови. Учителі української мови та літератури виступили ініціаторами проведення флешмобу «Прикрась життя українською». Непокоїть сьогодні те, що в наш швидкоплинний час мова молоді дуже перенасичена іншомовними словами і втрачає свою самобутність. Тож вони запросили всіх небайдужих до майбутнього нашої мови учнів 5-11 класів підібрати власне українські слова, які можна порадити для використання в своєму мовленні замість запозичених , і закликали усіх охочих прилучитися до акції.

Свої найщиріші почуття до рідної мови продемонстрували 12 учасників шкільного конкурсу читців «Звучи , прекрасна наша мово…» Лунали поезії поетів – земляків В. Бойченка « Рідне слово», «Степ», Б. Мозолевського «Балада про рідну пісню», твори Т. Шевченка та інших митців. Учениця 8 – А класу Цимбаліст Юлія декламувала власну поезію. Глядачі шляхом голосування вибрали кращих виконавців. Ними стали учениці 11-А класу Костюкович Кароліна та Літвінова Анастасія й учениця 6 –А класу Марценюк Дар’я.

Охочих перевірити свої знання з мови приваблювали QR коди на стінах біля кабінетів української мови та літератури. Учні мали можливість стати учасниками інтерактивних ігр, порозгадувати кросворди, збагатити свій лексичний склад українськими словами через виконання численних мовних завдань.

8 листопада стартував I етап Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика. Учасниками конкурсу стали учні молодшої і старшої школи. Найкращі з них братимуть участь в II( міському) етапі конкурсу.

Традиційно в День української писемности й мови вже в котре учні 9 -11 класів стали учасниками Всеукраїнської акції – XIX Радіодиктанту національної єдности. 10 учнів та 6 вчителів школи цьогоріч своєю участю засвідчили солідарність з усіма українцями, яким небайдужа доля України, хто турбується про її майбутнє і довели, що ми прагнемо одного: щоб наша країна була могутньою, цілісною державою, щоб кожен у цій державі пишався свою причетністю до українського народу, до української нації, щоб ми шанували і берегли все те, що пов’язує нас із рідною землею.

Токовенко А. І.,керівник методичного об’єднання вчителів гуманітарного циклу