Загальношкільний проєкт «Пісенна Україна»

Загальношкільний проєкт «Пісенна Україна» – Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №52 Миколаївської міської ради Миколаївської області

Пісня! Як багато вона важить у житті людини! У ній його минуле, сучасне і майбутнє. У ній – душа народу. «Українська пісня! Хто не був зачарований нею, хто не згадує її, як своє чисте прозоре дитинство, свою горду юність, своє бажання бути красивим і ніжним, сильним і хоробрим?»

Олександр Довженко.

З метою формування в учнів навичок пошуково-дослідницької роботи, залучення їх до вивчення традицій свого народу та виховання любові до пісні, протягом двох місяців учні 1 - 11 класів працювали над загальношкільним проєктом «Пісенна Україна». Учнівські колективи пройшли три етапи. І ось настав час останнього четвертого етапу – презентації класних проєктів.

22, 28 та 29 листопада актова зала школи наповнилася дзвінкими голосами дітей, які завзято виконували обрані українські пісні. Зі сцени пролунали такі твори: «Ой, єсть в лісі калина», «Коли співають діти», «Два півники», «Україно моя», «Перлина Україна», «Ой, на горі та й женці жнуть», «Змінити все», «Добрий ранок, Україно!», «Восьмий колір» та багато інших.

Під час фестивалю вчителі, батьки, гості побачили інсценізації пісень, презентовані учнівськими колективами 1-11 класів. Учасники заходу вклали у виконання української пісні свою майстерність та душу, що викликало у глядачів почуття гордості за дітей, які по-справжньому люблять свою країну, свій народ. Члени журі, роль яких виконувала адміністрація школи та вчителі музичного виховання, переглянули мультимедійні презентації, відзначили високий художній рівень номерів, створення сценічного образу пісні, масовість та акторську майстерність виконання. Родзинкою виступів стала присутність батьків учнів 3-Б класу разом з дітьми на сцені. За підсумками фестивалю нагороджені всі класні колективи у номінаціях «The best of the best», «Підкорений горизонт» та «Колектив креативності».

Участь у розробці проєкту «Пісенна Україна » допоміг не тільки розкрити художньо-естетичні здібності школярів, а й згуртувати дитячі колективи, залучити батьків до формування єдиного освітнього простору закладу.