14.12.2019

Відзначення Міжнародного дня права

Відзначення Міжнародного дня права – Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №52 Миколаївської міської ради Миколаївської області

10 грудня в світі відзначають Міжнародний день прав людини. У цей день зазвичай згадують про механізми досягнення безпеки в суспільстві й зусиллях світового співтовариства щодо виховання підростаючих поколінь у дусі дотримання прав людини.

З нагоди цієї події у нашій школі протягом тижня проведено ряд заходів:

• Лінійка «10 грудня – Міжнародний день прав людини», «Юридична відповідальність».
  • Зустріч працівників ювенальної поліції Заводського району Петровським Д. та Вороною Д. з учнями 8-9 класів за темою «Про відповідальність неповнолітніх за пропуски уроків без поважних причин. Роз’яснення неповнолітнім їх прав стосовно скоєння відносно них насильства або інших протиправних дій, відповідальності за жорстоке поводження з однолітками. Неприпустимості вживання тютюнових виробів, алкогольних напоїв та наркотичних речовин».
  • Година громадянськості «Ти – людина, значить маєш права» (1 – 7 класи), «Від формування правомірної поведінки до правової культури громадянина України» (8 – 11 класи).
  • Брейн-ринг «Що?Де?Коли?» серед команд учнів 5-11 класів.

I місце посіла команда 7-А кл. «Казкове право», II місце - 5-А кл. «Правознавці», 6-Б кл. «Життя», 5-Б кл. «Дежавю», 10-А кл. «Феміда», III місце - 8-Б кл. «Борці за право», 7-Б кл. «Право перемагати».

• Правовий лекторій «Знати й дотримуватися», «Закон обов’язковий для всіх», «Захист прав дітей у нашій державі», «Будувати життя чи пристосовуватися до нього» (8 – 11 класи).
  • Правовий захід «Я маю право» для учнів 6, 8 класів з посиланнями на права дитини за «Конвенцією прав дитини» та «З моїм віком зростають мої права і обов’язки», на закони України. Родзинкою заходу була інсценізація казок Колобок та Буратіно, де герої зустрілися з сучасними проблемами порушення прав і свобод. Учні через героїв казок, продемонстрували цілий спектр проблем у суспільних відносинах: проблеми сімейного виховання, булінгу, шахрайства, посилення криміногенної ситуації серед підлітків.
  • Бібліотечна виставка «Ознайомлення з нормативно – правовою і законодавчою базою України з прав людини».

Ці заходи підвищують зацікавленість учнів у вивченні правознавства, розширюють правові знання, формують уміння співвідносити норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті.

Миколаївська область
м. Миколаїв